Головна сторінка   Карта сайту   Написати листа
НовиниПро насКонтактиГостьоваДоставка квітів
 
Супутні товари

Керамічні горшки
    Такі важливі дрібниці
    Вибрати подарунок - справа нелегка. Звичайно, краще всього, якщо ви піднесете що-небудь потрібне або бажане. Набагато легше вибрати подарунок, якщо давно знаєш людину, його смаки і схильності. Навіть коли ви хочете зробити подарунок просто так, без жодного приводу, постарайтеся доставити своїм вибором задоволення цій людині.
Напевно на світі немає людини, якій були б неприємні подарунки. Вони нікого не можуть залишити байдужим. Навіть якщо вас кожного разу бентежить факт отримання подарунку, тому що ви відчуваєте якийсь обов'язок, все одно, признайтеся, вам приємно.
    Будь-який подарунок приносить радість незалежно від того, чи даруєте ви його або отримуєте. Це, мабуть, його головна особливість. І до вибору подарунку потрібно підходити серйозно. У кожному подарунку виявляється характер того, хто його підносить. І упаковка, і те, що усередині, говорять про кмітливість, фантазію, а також смак того, що дарує. Вони символізують ступінь уваги і пошани до вас. І не важливо, наскільки подарунок дорогий за вартістю, головне - щоб вам він був цінний. Навіть самий незначний презент, але піднесений з особливим сенсом, може надовго запам'ятатися. І ще при виборі подарунку потрібно враховувати в якій обстановці проходитиме вручення і по якому випадку.
    Якщо ви запрошені на торжество, будь то день народження, іменини, весілля або роковини, про подарунок потрібно поклопотатися заздалегідь. Стоячи в магазині біля прилавку або «споруджуючи» презент будинку власними руками, зважте все «за і проти». Перш за все не вибирайте дуже дорогий подарунок, який може просто «ударити» по вашій кишені і приведе в замішання того, кому він призначений. Часто людина з великими матеріальними можливостями, вибравши дорогий подарунок, ставить в ніякове положення і винуватця торжества, і всіх присутніх. Отже при покупці орієнтуйтеся не тільки на свої можливості, але і на матеріальний достаток того, кому призначений подарунок. Якщо ж ви запрошені в гості до людей, які не звикли собі в чому-небудь відмовляти, вибирайте, орієнтуючись на свій бюджет. Це не буде розцінено як зайва скромність, що оточують вас обов'язково зрозуміють. А якщо все ж таки підуть пересуди, то і з багатим подарунком вас прийняли б так само, як з цим, вся справа в особистих якостях господарів.
    Є правила пристойності, які не дозволяють дарувати старі або ношені речі. «Але правив немає без виключень». Дорогоцінні метали, камені, антикваріат, картини, ікони, книги з часом набувають всього велику цінність. Нерідко такі речі передаються по спадку з покоління в покоління.
    Будь-який подарунок - це дзеркало вашої натури, навіть якщо ви прагнете не проявляти свій характер. І дарувати подарунок – це не борг перед винуватцем торжества, а перш за все знак уваги і пошани до нього. Не маючи вільного часу або абсолютно забувши про подарунок, не доручайте його покупку сторонньому, який навіть в очі не бачив цієї людини. Може вийти так, що навіть добре упакований подарунок видасться даремною річчю і займе своє місце в дальньому кутку комори.
    Людина, що отримала дорогий подарунок, по правилах хорошого тону, не обов'язково повинна відплачувати тим же, роблячи у відповідь візит. Ви можете купити подарунок, що не перевищує за вартістю отриманий вами. Або навіть обмежитися просто невеликим сюрпризом, що не виходить за рамки пристойності.
    Подарунок, зроблений своїми руками, отримати особливо приємно. Не забудьте сердечно подякувати дарувальника.
Ще одне золоте правило, що стосується подарунків. При їх врученні у жодному випадку не говоріть, скількох праць і грошей вам коштували пошуки і покупка. Навіть якщо ви зносили 7 пар чобіт і зайшли у всі можливі магазини, не розповідайте іншим, а особливо господареві, про всі свої пригоди. Вам, звичайно, віддячать, скажуть, що не варто було так турбуватися. Ваше ж оповідання буде розцінено як міркування на тему «Скількох же сил ти мені вартуєш». Вас можуть прийняти за невиховану людину.
    Набагато приємніше і вам, і винуватцеві торжества, якщо ваш презент ні з одним з подарунків присутніх гостей не співпаде. Але якщо і відбулося таке, то можна виграти за рахунок упаковки або того, як піднесений подарунок.
Якщо подарунок, приготований вам людиною не з найближчого оточення, виявився дуже дорогим і вас бентежить його ціна, або услід за ним ви не зможете відмовити цій людині навіть в дрібницях, не говорячи вже про інші пропозиції, не бійтеся показатися неввічливим, відмовившись від такого сюрпризу. Природно, ви будете повинні віддячити його за надану честь і наговорити масу приємних слів з приводу його смаку.
    Зробити приємне людині, з якою ви вже декілька років живете пліч-о-пліч, набагато легше, ніж незнайомцеві або тому, з ким ви не бачилися довгий час. Завжди знаєш, про що мріє дорога людина і в чому він більше всього має потребу. Тим більше він чудово обізнаний про ваше сьогоднішнє матеріальне положення. Це дозволить вам з легкістю подарувати просто букет квітів, невелику м'яку іграшку або чашку на блюдечку з блакитною кайомочкою. Домашнє начиння також не повинне викликати негативних емоцій, будь то кухонний комбайн або сковорода.
    Звичайно, якщо вас запросили в гості на день народження, такий подарунок навряд чи буде доречний. Проворожив біля плити протягом декількох днів, господиня за святковим столом не захоче знову повернутися до цієї теми, тим більше якщо підношення такого подарунка супроводжуватиметься словами, що те-то, те-то і те-то в цьому посуді готуватиметься ще смачніше, ніж є насправді.
    Ще раз повторимо, що подарунок повинен вибиратися заздалегідь. Кому буде приємно, що букет, принесений на день народження, опинився з клумби біля вашого будинку, за якою ви дбайливо стежили все спекотне літо. Або ж подарують досконалу нісенітницю, куплену по дорозі в найближчому магазині.
    У житті трапляється так, що ви по яких-небудь причинах не можете бути присутніми на торжестві: відрядження, погане самопочуття і т. п., тоді попросіть близьких знайомих передати подарунок і ваші поздоровлення або зверніться до професіоналів, які займаються доставкою. До подарунка прикладете вітальну листівку винуватцеві торжества.
Приймати подарунок теж не так просто, як може видаватися на перший погляд. Тут є свої правила хорошого тону, більшість з яких сприймається як чиста символіка.
    Перш за все, якщо ви особисто отримали подарунок, не варто відкладати його в дальній кут. Це знак уваги і пошани до вас, так що, зустрівши гостя, не випробовуйте терпіння тих, що оточують і відразу ж розверніть подарунок. Неодмінно подякуйте за отриманий презент. Висловлювати свою подяку потрібно завжди, навіть якщо вас не влаштовує те, що ви отримали. Отримавши навіть найскромніший і на ваш погляд зовсім не придатний подарунок, все ж таки красно віддячте дарувальнику. Для цього можуть використовуватися такі фрази, як: «Я так давно про це мріяла», або ж «Це так мило з твого боку», або просто багатозначно протягніть: «О-о-о-о!!!» (при цьому не забудьте обов'язково зробити великі очі і подивитися вгору).
    Отримавши в подарунок що-небудь типу цукерок, вина, сигарет або фруктів, по правилах етикету, потрібно розділити отримане між гостями, а то, що залишилося, буде повністю вашим.
Отримавши подарунок від близької людини, яка не може бути присутньою на святі, обов'язково віддячте їй, відіславши листівку або лист, а також виявіть вдячність тому, хто передав вам подарунок.
Що ж все-таки можна дарувати, а що ні? Питання складне, але і на нього можна знайти відповідь. Найчастіше ми починаємо замислюватися над цим питанням, коли з'являється своя сім'я, і ми, прагнучи бути все більше схожим на навчених досвідом людей, тижнями ходимо по магазинах у пошуках потрібних подарунків.
При виборі подарунка близьким людям не скупіться і не бійтеся підносити різні предмети гардеробу. Головне тут - знати розмір і улюблений колір одягу.


    Дитячі подарунки
    Здавалося б, дитина радіє всьому, що їй подарують. Але насправді це найбуркотливіший і капризніший народ. Через дві години він може забути вашу іграшку, а то і закине її в дальній кут вже через 15 хвилин. Тут достатньо важко догодити, незалежно від того, який подарунок ви йому подарували, іграшку або комбінезон. Носити куплений вами одяг він може без особливого задоволення, ну а іграшки, можливо, так і простоять в кутку.
    Це стосується всіх подарунків однаково. А при виборі чого-небудь цікавого орієнтуйтеся перш за все на побажання самої дитини, а не на власні доводи. Пригадаєте себе в дитинстві, що ви тоді хотіли мати на день народження? Можете попросити батьків дитини, щоб вони вам натякнули про його бажання.
«Книга - кращий подарунок». Пам'ятаєте таке гасло? Дорослі із-за своєї зайнятості з роками читають все менше і менше, але книга в подарунок для дитини завжди зустрічається із схваленням і батьками, і самими дітьми. Книги не тільки розвивають пам'ять дитини, м'язи пальців, як, наприклад, книжки-розфарбовування, але і здатні зайняти його на довгий час.
    Хорошим подарунком для малюка стануть і набори олівців, фломастерів, фарб. Ось тільки пластилін дарити з дозволу батьків, тому що на вас же і відіб'ється незадоволеність за плями на меблях, забруднений килим і тому подібне


    Подарунки офіційній особі
    Це особливий розділ, до якого потрібно віднестися достатньо серйозно. Чітке дотримання правил допоможе вам не впасти обличчям в бруд, навіть в найстрогішій і педантичнішій організації.
    Перш за все, хочемо звернути вашу увагу на те, що не все підходить для подарунка. Це ділове середовище і презенти повинні бути відповідні. Тут доречно все з розряду канцелярського приладдя, годинник, теки, ключниці, статуї, книги і, звичайно ж, квіти. Що б ви не подарували, воно повинне нагадувати про роботу і, головне, вписуватися в атмосферу, тобто бути непомітним, навіть якщо ваша фірма достатньо досягає успіху.
    Привід для подарунка повинен бути вагомим. Цим ви уникнете різного роду пліток і пересудів. До розряду значущих подій можна віднести ювілей, відхід на пенсію, підвищення по службі.
    Як обов'язковий подарунок для різних організацій на знаменні дати є проста листівка з побажаннями для співробітників фірми від імені її директора. Це не тільки згуртує колектив, але і підвищить авторитет керівника у його підлеглих. Для будь-якого співробітника фірми буде приємно, якщо в день народження він отримає вітальну листівку, написану від руки і з особистим підписом керівника фірми.
    Нерідко на підприємство або у фірму приїжджають партнери з інших фірм, деколи навіть зарубіжних, тоді, згідно правилам пристойності, подарунки підносять не гості, а самі господарі. Це повинні бути невеликі, достатньо скромні презенти з символікою фірми або міста, країни.
    При перших відвідинах фірм інших країн доцільно дарувати невеликі сувеніри у вигляді настінних тарілок, картин, статуеток, символізуючих вашу країну і рідне підприємство.
    У подальші візити можуть підноситися різні подарунки з скла, кераміки, всілякі вироби з шкіри, дерева, напої, солодощі і тому подібне
    Із спиртних напоїв може бути все що завгодно. Але перш за все потрібно заздалегідь дізнатися, який напій переважно для того або іншого представника делегації.

 


© 2002-2019 Магазини квітів «Фантазія»
All rights reserved.

bigmir)net TOP 100