Головна сторінка   Карта сайту   Написати листа
НовиниПро насКонтактиГостьоваДоставка квітів
 
Квіти » Орхідеї

    Перші згадки про орхідеї зустрічаються у китайців. Так, Конфуцій пише, що орхідеї вирощували в Китаї 2500 років тому. До нас дійшли малюнки китайських художників із зображенням цимбідіумів, ймовірно, целогін.
Європейці дізнались про орхідею близько 200 років тому. А в 18 ст. Европу захопила «Орхідейна лихоманка». В Европі першовідкривачем цієї прекрасної рослини вважають сера Джозефа Банкса (1743 - 1820). Якщо в Китаї вирощувались в основному наземні види, то Європа надала перевагу епіфітам.
    Найбільш визначною подією цього періоду було знайомство з орхідеями членів королівської сім’ї. В результаті чого в 1759 році Принцеса Августа, мати Короля Георгія III за порадою Лорда Бут заснувала Королівські ботанічні сади в К’ю. В першому скромному 9-ти акровому саду швидко виросла колекція.
    Куратором саду був сер Джозеф Банкс. В саду працювали 2 садівника – Вільям Ейтон та його син. В 1794 році вони склали перший каталог рослин - Hortus Kewensis. Приблизно в той же час адмірал Вільям Блей подарував саду 15 орхідей з Вест-Індії. Так створювалась колекція орхідей К’ю, яка сьогодні налічує понад 15 000 екземплярів. В гербарії зберігається близько 250 000 екземплярів, з низ 30 000 типів. Це мабуть, найстаріша колекція тропічних орхідей. Деякі рослини досягають 100 літнього віку.

    Жодна з екзотичних квіток не привертає до себе такої уваги, якорхідея. Ця квітка прекрасна, елегантна й водночас таємнича та загадкова.
    Одна з давньогрецьких легенд розповідає, що якось богиня Афродіта спустилася з високого Олімпу, щоб самотньо поблукати зеленими галявинами, уквітчаними різнобарв'ям весняних квітів. Вона замріяно сіла над тихим джерелом з кришталево чистою водою, слухаючи його ніжний срібноголосий спів. Потім богиня скинула свої черевички та пішла босоніж по м'якій зеленій траві. Ніжна, по-весняному тендітна травичка ласкаво лоскотала їй ноги, мов бісером, обсипаючи крапельками холодної ранкової роси. А черевички так і залишилися лежати серед зелених запашних трав і вогнистих медвяних квітів. Через деякий час вони проросли, випустили пружні стебла із широким листям, а на початку літа на верхівках стебел розкрилися небаченої краси квіти, що формою губи-пелюстки нагадували взуття самої богині краси. Цей вид орхідей так і називають "венерині черевички". 


© 2002-2019 Магазини квітів «Фантазія»
All rights reserved.

bigmir)net TOP 100