Головна сторінка   Карта сайту   Написати листа
НовиниПро насКонтактиГостьоваДоставка квітів
 
Квіти » Троянди

    Троянду ніяк не назвеш простою квіткою з прозаїчною історією: за історію людства вона часто відігравала значну роль в житті королів та простих смертних. Про неї вже знали близько 20 тисяч років тому за часів стародавньої Греції, Риму та країн Середньої Азії.

    Майже невідома в Англії до XІ ст., троянда з’явилася при дворі англійських королів незадовго до початку кривавої війни між йоркським і ланкастерським будинками. Троянда так зачарувала своєю красою претендентів на престол, що обидва помістили її у свій герб: перший обрав собі білу, а другий – червону. Тому запекла міжусобна боротьба Генріха VІ Ланкастера з Едуардом Йоркським за англійський престол, що тривала, як відомо, більше 30 років, зветься Війною червоної й білої троянди. На згадку про ці війни англійські садівники вивели особливий сорт троянди, що одержала назву ланкастер-йоркська: на одному кущі ця троянда давала й білі, і червоні квіти. В Німеччині ж до сих пір росте тисячолітній трояндовий кущ, який ретельно оберігають і перелічують кожну квіточку під час цвітіння.
    А жителі Стародавньої Персії вважали троянду подарунком самого Аллаха. Не у силах раціонально пояснити неземну красу цієї квітки, і елліни були упевнені, що тільки боги могли подарувати миру це запашне диво! По легенді, біла троянда з'явилася з піни, яка покривала при народженні тіло першої красуні Олімпу, - богині любові Афродіти. А червона виросла з її ж крапель крові. У історії троянди тема крові взагалі звучить дуже часто: у Персії вважають, що рожеві троянди з'явилися на світло завдяки необережності (або безрозсудності?) закоханого в троянду солов'я, який притиснув до своїх грудей ніжну квітку, не відмітивши (або не бажаючи помічати?) гострої шпильки, яка і поранила співака.

© 2002-2019 Магазини квітів «Фантазія»
All rights reserved.

bigmir)net TOP 100