Головна сторінка   Карта сайту   Написати листа
НовиниПро насКонтактиГостьоваДоставка квітів
 
Квіти » Хризонтеми

    Слово хризантема походить від грецьких слів “хрісос” і “антемон” - золота квітка або квітка - сонце.

    Історія хризантеми починається від 15 ст. в Китаї. Легенда свідчить, що старіючий імператор почув про дивовижну квітку, що дарує вічну молодість. Квітка ця росте на острові і зірвати її може тільки хлопець. Імператор відправив на острів 24 хлопці, які знайшли на острові єдину квітку - золоту хризантему. Конфуцій описав хризантему - “жовту славу”, в своїй праці Лі-Ку. Вважається, що після цього хризантеми почали культивувати. У Китаї хризантема втілює мудрість і довголіття, у В'єтнамі - душевну чистоту і ясність розуму, Японії - щастя, успіх і успіх
    У 8 ст. хризантема з 16 пелюстками стала символом Японії. Слово «хризантема» і «сонце» позначаються в японській мові одним і тим же ієрогліфом. Згідно стародавній легенді японський народ походить від Сонця. Тому хризантема - національний символ країни. Її зображення вважається священним, воно прикрашало клинок мікадо ще в XII в. Сам герб Японії - стилізоване зображення хризантеми; її символ прикрашає грошові знаки цієї країни. До недавнього часу навіть одяг із зображенням хризантеми вважався священним, і його могли носити тільки члени імператорського прізвища. Порушення цього закону каралося стратою. Правда, священним було тільки зображення хризантеми з шістнадцятьма пелюстками. Квітки ж з іншою кількістю пелюсток зображати дозволялося, і японські художники з радістю користувалися цією можливістю.
    Японський орден Хризантеми на Великій стрічці призначений для нагородження японців і іноземців з числа членів імператорських і королівських сімей і вищої аристократії, а також глав іноземних держав.
    Свято хризантеми в країні Сонця - це особливий ритуал: виконуючи його треба милуватися кожним відтінком суцвіть, при цьому необхідно глибоко роздумувати про пройдений шлях і сенс життя. Стародавні японські поети оспівували хризантему в своїх віршах. Не залишилася «золота квітка»без уваги російських поетів. Вже без близько сто років звучить старовинний сумний романс Миколи Харіто «Відквітнули давно вже хризантеми в саду» (1910).
    До Європи хризантема потрапила в XVII столітті. Відома навіть точна дата - 1676 рік, коли голландець Рєєде привіз цю рослину до Англії. Пьер Бланшар доставив її до Франції, Марселя. Садівники не відразу звернули увагу на "іноземку", тому що привезені квіти не представляли нічого особливого, вони були схожі на звичайну ромашку. Але на початку XIX століття садівник з Телузи Берні почав розводити хризантеми з насіння і одержав багато нових красивих сортів.
    У Японії і Китаї хризантема не тільки є магічною рослиною, згадки про яку зустрічаються ще в стародавніх повір’ях, але і активно використовується в кулінарії і для прикрашання приміщень. Хризантема - улюблена квітка японців, важлива частина їх культури і символ довголіття. Рослина також широко використовується у медицині.  


© 2002-2019 Магазини квітів «Фантазія»
All rights reserved.

bigmir)net TOP 100