Головна сторінка   Карта сайту   Написати листа
НовиниПро насКонтактиГостьоваДоставка квітів
 
Рослини для дому та офісу » Антуріум (Anturium)

Морфологія:

Антуріум - багатолітня рослина. Листя антуріума виростає із землі на високих черешках, які кріпляться до листяної пластинки, ледве змістившись від краю. Листя рослини різняться за розміром, який залежить від їх віку: чим молодший листок, тим він менший. Поверхня листяної пластинки шкіряста, блискуча, забарвлена в однотонний зелений колір. Квітки рослини дрібні і досить невиразні, зібрані в маленьке почачкоподібне суцвіття.

Привабливість суцвіттю додає широке покривало-приквітник. Шкірястий, глянсовий приквітник має оригінальну форму та різне яскраве забарвлення. Він може бути білого, рожевого, оранджевого, синього, блакитного або коричневого кольору.

Антуріум Андре — найбільш популярний вид. Стебло цієї рослини коротке і вузлувате. Листя має сердцевидну форму і гладку поверхню. Квітки розташовані на дуже довгому квітконосі. Листя антуріума Шерцера темно-зеленого кольору, видовженої форми, вужче, ніж в інших видів цієї рослини. Суцвіття-початок цікаво вигнуте, приквітник забарвлений у різні кольори — від білого до пурпурного. Форма квіток нагадує красиво вигнуту лебедину шию.

Догляд:

Всі антуріуми світлолюбні, проте їм потрібне притінення. Антуріум можна вирощувати і в півтіні. Поливати рослину треба регулярно невеликою кількістю пом'якшеної води кімнатної температури, стежачи за тим, щоб земляний покрив не пересихав. Зимою полив необхідно обмежити. Рослина потребує високої вологості повітря, тому горщик з антуріумом рекомендується періодично поміщати в піддон з вологим торфом, а листя щодня обприскувати теплою водою. Температура повітря має бути досить високою, і навіть взимку вона не повинна опускатися нижче 18°С. Літом оптимальна температура повітря складає 20-22°С. Приміщення, в якому розташовується антуріум, слід регулярно провітрювати, а саму рослину на цей час необхідно захищати від протягів.

Пересаджувати молоду рослину потрібно щорік, дорослу — 1 раз в 3-4 роки. Пересадку слід робити вкрай обережно, оскільки коріння антуріума дуже ламке. Пересаджувати рослину краще всього на початку весни. Кожні два тижні рослину підживлюють комплексними мінеральними добривами, які вносять до грунту за допомогою пульверизатора. Для розмноження антуріума використовують насіння, яке висівають у вологий субстрат відразу після збору і пророщують при високій температурі і вологості. Ще один спосіб розмноження — стеблами.

Час цвітіння весна-літо, у основи рослини часто утворюється повітряне коріння.

Грунт для вирощування антуріума має бути рихлим і добре проникним. Як правило його складають з 2 частин волокнистої торф'яної, 1 частини дернової землі і 2 частин рубаного моху-сфагнуму.

Антуріум часто уражає тля, павутиновий кліщ і щитівка. Тому рослину необхідно обробити інсектицидами. Якщо рослина міститься при дуже низькій температурі, вона може захворіти сірою гнилизною
Антуріум
Антуріум

© 2002-2019 Магазини квітів «Фантазія»
All rights reserved.

bigmir)net TOP 100